• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історія школи

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player. ВІДЕО-ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Історія розвитку Харківської школи мистецтв для підлітків та дорослих

2 квітня 1929 р. відкрилася Робітнича консерваторія з дворічним курсом навчання. Велика Вітчизняна війна перервала на деякий час роботу школи, але щойно Харків було звільнено від фашистських загарбників, одразу ж у 1944 році рішенням Харківського Облвиконкому була відновлена “Харківська вечірня музична школа для дорослих”.

З січня 1992 р. ВМШ № 1 реорганізована в Міську школу мистецтв для підлітків та дорослих на підставі Рішення Сесії міської ради народних депутатів від 19.06.1992 р. Школа почала фінансуватися з міського бюджету. З 6 лютого 1997р. директором школи призначається БЄЛОРУС ТЕТЯНА ВІТАЛІЇВНА. У 2012 році школа перейменована на Харківську школу мистецтв для підлітків та дорослих.

За роки існування школа набула значного досвіду роботи з дорослими та здобула власні традиції. Низка характерних показників свідчить про те, як розвивалася та кріпла школа. Зараз учнівський контингент налічує 349 чоловік. Із року в рік росте рівень навчання в школі. Викладачі та концертмейстери школи постійно підвищують свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації, які влаштовує Методичний центр. Багато випускників школи закінчили вищі спеціалізовані навчальні заклади. Учні та колективи школи постійно беруть участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах та фестивалях, де стають лауреатами, дипломантами.

З 2004 по 2010 рік до вищих та середніх спеціалізованих навчальних закладів вступили 62 випускники школи. А саме до ХМУ ім. Б.Н. Лятошинського; ХУК; ХДАК; ХГПІ; ХНПУ ім. Г.С. Сковороди; ХХУ; ХНУМ ім. Котляревського; Академії мистецтв та дизайну; Київської консерваторії тощо.

За роки існування школи її випускниками стали більш ніж 2 тисячі учнів. Дехто з них зараз викладає в школі.

Видатні діячі культури та мистецтва, які закінчили Міську школу мистецтв для підлітків та дорослих:

- Вадим Мулерман – Народний артист України та Росії;

- Анатолій Гайденко – композитор, член Спілки композиторів України;

- Олексій Дугінов – Художній керівник Харківського театру оперети, соліст ХАТОБ;

- Олена Старікова – солістка ХАТОБ, викладач сольного співу ХМУ;

- Олександр Чувпило – соліст Київського театру оперети;

- Сергій Леденьов – соліст ХАТОБ;

- Володимир Дантес (Гудков )– переможець “Фабрики зірок № 2”,соліст гурту «ДиО фильмы».




Кiлькiсть переглядiв: 1967

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.